Audyt oprogramowania

Firma Inform'1 pragnie Państwu ułatwić zrozumienie zasad zarządzania oprogramowaniem zainstalowanym w Waszej firmie , wybrać najbardziej odpowiedni dla Państwa firmy rodzaj licencjonowania oraz przedstawić korzyści z tym związane.

Zarządzanie oprogramowaniem może pomóc Waszemu przedsiębiorstwu na wiele sposobów. Właściwe zarządzanie oprogramowaniem nie tylko zapewni Wam bezpieczeństwo finansowe, lecz także pozwoli rozwiązać często pojawiające się problemy związane z bezpieczeństwem danych i wydajnością pracowników.

 

 

Korzyści biznesowe

 

Zaoszczędzenie pieniędzy

Zarządzanie oprogramowaniem umożliwi Twojej firmie rozpoznanie potrzeb związanych z programami, które są potrzebne, a które nie. Możesz również korzystać ze zniżek związanych z licencjami wielostanowiskowymi, a także ustalić, w jaki sposób najwydatniej wdrożyć w całej firmie oprogramowanie.

 

Nadążanie za zmianami technologicznymi

Często okazuje się, że brak odpowiedniego zarządzania oprogramowaniem powoduje, że pracownicy korzystają z różnych wersji tego samego programu. Zarządzanie oprogramowaniem może pomóc zidentyfikować i rozwiązać tego rodzaju problemy, co pozwoli Ci zyskać przewagę nad konkurencją, zwiększając tym samym wydajność i organizację pracy.

 

Uzasadnienie przyszłych inwestycji w oprogramowanie

Zarządzanie oprogramowaniem pozwala firmom określić, które inwestycje związane z oprogramowaniem były korzystne, a także wskazuje, które działy firmy wymagają uaktualnień lub nowych programów.

 

Uniknięcie kosztów i kar

Skutkiem korzystania z oprogramowania w sposób niezgodny z licencją mogą być dotkliwe konsekwencje prawne i koszty sądowe. Niezależnie od tego w przypadku naruszenia przez firmę praw autorskich do odpowiedzialności prawnej - zarówno karnej, jak i cywilnej - pociągnięte mogą zostać indywidualnie osoby zarządzające przedsiębiorstwem.

 

Integralność i uczciwość

Dzięki zarządzaniu oprogramowaniem masz pewność, że Twoja firma korzysta z oryginalnego oprogramowania, oraz że płaci za wszystkie używane programy. Daje to poczucie komfortu osobom zarządzającym, pracownikom firmy, jak i jej udziałowcom.

 

Bezpieczeństwo i zaufanie

Nielicencjonowane oprogramowanie może zawierać wirusy, które uszkodzić mogą zarówno pojedyncze komputery, jak i całe sieci. Upewnienie się, że firma korzysta jedynie z oryginalnego oprogramowania, pozwala uniknąć tego rodzaju ryzyka

 

Dostęp do wsparcia technicznego i uaktualnień produktów

Korzystając z nielicencjonowanego oprogramowania, nie jesteś uprawniony do otrzymania od producenta pomocy technicznej ani uaktualnień programów. Musisz wtedy rozwiązywać problemy na własną rękę - jest to nie lada kłopot, jeśli oprogramowanie nie jest zarejestrowane.

 

Wydajność i produktywność

Jeśli właściwie zarządzasz oprogramowaniem, możesz być pewien, że Twoi pracownicy nie będą marnowali czasu na zajmowanie się wymienionymi wyżej problemami.